Płyta Eryki Badu

“New Amerykah Part Two (Return Of The Ankh)” – taki, nieco przydługi, tytuł nosi piąta studyjna płyta Eryki Badu. Trafi ona do sklepów już 30 marca bieżącego roku.

Album ten stanowi drugą część dyptyku, którego pierwsza odsłona, nosząca tytuł “New Amerykah Part One (4th World War)”, pojawiła się w sprzedaży dwa lata temu.

Erykah Badu to ceniona na całym świecie wokalistka, często nazywana królową soulu. Mimo, że soul dominuje w twórczości artystki, to jej nagrania charakteryzują się wpływem wielu innych gatunków muzycznych, zwłaszcza zaś hip-hopu. Zresztą wielu dziennikarzy muzycznych jest zdania, że pochodząca z 1997 roku debiutancka płyta Badu pt. “Baduizm” zapoczątkowała całkiem nowy gatunek muzyczny, ochrzczony z miejsca mianem neo-soulu. O talencie i popularności Eryki Badu może świadczyć fakt, że ma ona na koncie liczne nagrody, m.in. cztery statuetki Grammy i trzy nagrody American Music Awards. Ponadto wokalistka może się pochwalić współpracą z wieloma popularnymi artystami afroamerykańskimi, takimi jak: Andre 3000 (jeden z członków grupy Outkast), Macy Gray, Lenny Kravitz, AngieStone, QueenLatifah, Jill Scott, czy The Roots.

Pierwsza część “New Amerykah” była na wskroś przesiąknięta hip-hopem. Jej kontynuacja ma być powrotem Eryki Badu do jej wcześniejszego, typowo soulowego wcielenia. Wszyscy fani “Baduizmu” powinni się zatem tylko cieszyć i z niecierpliwością oczekiwać na koniec miesiąca.

© Copyright Wszystko dla kobiet 2024