włoska restauracja w centrum Krakowa

włoska restauracja w centrum Krakowa

Wyjątkowa włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród wielu opcji, jakie proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. włosi gotują Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, piada i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *