Mięśnie kegla ćwiczenia

Mięśnie kegla ćwiczenia

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

educator

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które trzeba później jak najczęściej powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się dobrze. Sporo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *