Koniec świata w 2012 roku

O tym, że zbliża się koniec świata słyszał już każdy. O tym, że przepowiedzieli go Majowie również. Badacze i naukowcy prześcigają się w pomysłach, jak udowodnić, że ta starożytna cywilizacja miała rację i czy rzeczywiście ją miała.

Adrian Gilbert to bardzo słynny badacz zagadek przeszłości, który również postanowił sprawdzić, czy aby na pewno rok 2012 będzie rokiem ostatecznym. Jego książka „Koniec świata w 2012 roku” to zapis podróży do starożytnych miast: Tiahuanaco, Palenque, Chitzen Itza. Badacz stara się odkryć w nich coś, co pozwoliłoby zrozumieć metody obliczania czasu przez starożytnych Majów i potwierdziło ich przepowiednie. Dzięki współczesnym technikom komputerowym Adrian Gilbert przenosi się w czasie, aby poznać i zobaczyć niebo takim, jakie było dawniej. Dowiaduje się dzięki temu skąd ta pradawna cywilizacja czerpała swoją astronomiczną wiedzę. Ta podróż pozwoli na nowo odczytać kalendarz majów i odpowiedzieć, czy koniec świata będzie miał miejsce w 2012 roku.
Wszystkim fanom zagadkowej przeszłości, starożytnych cywilizacji i amatorom archeologii na pewno spodoba się ta książka. Dodatkowo łatwość, z jaką jest napisana sprawia, że nie tylko przyjemnie się ją czyta ale i chętnie do niej wraca.

© Copyright Wszystko dla kobiet 2022