italian food Krakow

italian food Krakow

Prawdziwie włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w menu są też nie tak znane włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i dania z wielu części Włoch. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Kolacja w stylu włoskim bez wyjątku musi zawierać również trunek. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim posiłku reguła. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroki zestaw win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *